Ortaokul Kıyafetleri

füme nopel orta okul kıyafeti tasarım 4

füme nopel orta okul kıyafeti tasarım 5

füme nopel orta okul kıyafeti tasarım 6

lacivert flamalı orta okul kıyafeti

Ortaokul kıyafetleri, geçmişten günümüze büyük bir çağ atlayarak geçiş yaptı. Artık daha modern ve şık tasarımların hakim olduğu, farklı renk ve desenlerin uyumu ile birleşen okul kıyafetleri sayesinde, ülkenin her yerinde aynı tip kıyafet zorunluluğu ortadan kalktı. Her okul kendi bünyesinde okul aile birliği ile verilen karar doğrultusunda kendi kıyafetlerini belirliyor. Okulun kurumsal kimliği açısından büyük önem taşıyan bu kıyafetler ile adeta her bir öğrenci okulunu temsil ediyor hale geldi.  Okul armaları ile bütünleşen ortaokul kıyafetleri ile öğrenciler, okulda daha rahat kullanıma sahip kıyafetlere kavuşuyor.
Okul kıyafeti seçiminde okulun ciddiyetine uygun nitelikte ve modelde okul formaları tercih edilir. Bunun için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan yönetmeliğe uygun kıyafetler tercih konusudur.
 
 Önce Sağlık
Okul formaları ortaokul seviyesindeki öğrenciler için en çok rahatlığı bakımından önem arzediyor. Gelişme döneminde olan bu yaştaki öğrenciler kullanımı kolay ve rahat olan okul kıyafetleri ile dolaşmaktan hoşlanıyorlar. Genellikle bu yaşlarda kıyafet yönünden oldukça seçici olan öğrenciler için özel olarak tasarlanmış şık okul formaları bulunmaktadır. Her ne kadar önce şıklık desek de, elbette kullanılan kumaşın sağlıklı ürünlerden elde edilmiş olması da büyük önem taşıyor. Sizler de biliyorsunuz ki, son yıllarda kansorojen madde içeren giysiler ucuz olarak piyasada yerini aldı. Bu gibi ürünler çocuklarımızın ve bizlerin sağlığını bozarken, gelecek adına tehdit unsuru olmaktadır. Oysa tamamen sağlıklı ürünlerden oluşan kumaşların kullanıldığı giysiler ile, gönül rahatlığı ile beden rahatlığının bütünleşmesi sonucu kaliteli yaşam sizleri bekliyor olacaktır.
 
Her bedene uygun  formalar
Okul kıyafetleri ortaokul bölümündeki öğrenciler için her bedene uygun olacak şekilde tasarlanmaktadır. Okulların belirlemiş olduğu renk ve modele göre bedenleri hazırlanan formalar, öğrenciler tarafından kendi bedenlerine en uygun seçenek tercih edilir. Konforlu bir okul hayatı için rahatlığı ve kumaş kalitesinden ödün vermeyen okul formaları her zaman ilk tercihler arasında yer alır. Ders içinde ya da ders dışı aktivitelerde rahatlığa önem verenlerin tercihi olarak etek ve pantolonlar en kaliteli kumaşlardan tercih edilmelidir.