Okul Pantolonu

Okul kıyafetlerinin en önemli parçalarından birisi elbette pantolonlardır. Artık günümüzde kız öğrencilerinde rahatlığı ve kullanım açısından kolaylığı düşünülerek, pantolon giymeyi tercih ettiğini görmekteyiz. Okul pantolanu çok farklı renk model ve seçenekler ile üretilmektedir. Kimileri spor kesim olarak tasarlanırken, kimi modeller ise klasik kesim pantolon olarak hazırlanmaktadır. Bu modellerin seçimi tamamen okul idaresi tarafından belirlenip daha sonrasında talep edilmektedir. 
 
Her zaman kaliteli kumaştan üretilen okul pantolonları tercih etmekte fayda vardır. Özellikle sık yıkama ve özellikle küçük yaştaki öğrencilerin sık sık koştururken düşmeleri kirletmeleri göz öününde bulundurulduğunda, neden dayanıklı olması gerektiği daha iyi anlaşılacaktır sanırım. Der içi ve ders dışı aktivitelerde öğrencilerin rahat edebilmeleri adına her ayrıntı hesap edilerek hazıranmalıdır. Her yaş  ve bedene uygun olarak hazırlanan pantolonlar, okul kıyafetleri ile kombinlenerek öğrencilerin kendilerini rahat hissedeceği  şekilde üretilmektedir.
 Okul pantolonu olarak üretilen her bir ürünün öncelikli olarak sağlıklı ve sağlam kumaştan yapılması gerekmektedir. Günümüzde bir çok model seçeneği bulunan pantolonlar için, öncelikle okul tarafından rengi belirlenirken spor, klasik, sar paça şeklinde farklı taasarımlarda öğrencinin beğenisine sunulmaktadır. Öğrencilerin bedenleri göz önünde bulundurularak hazırlanan okul pantolonu için özellikle beline takılan lastik, çok zayıf olan çocuklar için can kurtarıcı konumunda olmaktadır. Likralı kumaştan üretilen pantolanlar ise en çok tercih edilenleridir. Çünkü her bedene uyması ve esnek yapıya sahip olması ile öğrencilerin hareketlerini  sınırlamayan rahatlık sunmaktadır.