KURUMSAL

1979 yılında Kayseri’de ÇUHA MAĞAZALARI olarak yolculuğa başlayan firmamız 2010 yılında İLGÜN TEKSTİL adıyla kurumsal yapısını yenileyerek hazır giyim sektöründe ürün ve hizmet üretimi gerçekleştirmeye başlamıştır.
30 yıllık imalat, toptan ve perakende üretim deneyimiyle ürünlerimizi ve çeşitliliğimizi Müşterilerimize Sunmak için Kayseri’de yaklaşık 1,600 m2 showroom mağazamızla ve şubelerimizle bir çok yerli ve yabancı firmalar içinde kalitemizi ispatlayarak sektörde kendimize önemli yer edindik. Okul giyimi alanında son bir yılda yaptığımız ataklarla ve disiplinli çalışma anlayışıyla üretimimizi ve çeşitliliğimizi artırarak Türkiye’nin sayılı firmaları arasına girmeyi başardık.
 
12.500m2 4 Katlı üretim binamızda kesimhane-konfeksiyon-dikim bölümlerimizle 24 saat vardiyalı sistemle üretim yapmaktayız. Yıllık üretim kapasitemiz 3.500.000 adet olup bu üretim çözüm ortaklarımız aracılığı ile yapılmaktadır. 
 
Kayseri'de bulunan yaklaşık 1600m2'lik ilk showroom mağazamızda ve çeşitli şubelerimizde ürünlerimizi bulabilir, iş kıyafetleri gereksinimlerinizin tümünü de Osman Kavuncu Bulvarı üzerinde bulunan 3 katlı, 400m2'lik showroomumuzdan İlgün İş Kıyafetleri ve İş Malzemeleri ile giderebilirsiniz. Okul kıyafetleri tedarikinde Kayseri 'de ulaştığımız başarının ardından, sıra iş kıyafetlerinde dedik ve iş kıyafetleri üretiminde de sayılı firma arasına girdik.