Kolej Montu

dik yaka kolej montu lacivert kırmızı arka

dik yaka kolej montu lacivert turuncu

dik yaka kolej montu mor ekru melanj

dik yaka kolej mont mor sarı

lacivert kolej montu

sarı kolej montu

Kıyafetlerimizi seçerken en çok dikkat ettiğimiz konu elbette ki mevsim şartlarına uygun olup olmadığıdır. Kış mevsiminde daha kalın giysiler tercih ederken , bu giysilerin şık ve bir o kadar da sıcak tutuyor olması kaçınılmaz tercihlerimiz arasında yer alır. Soğuk günlerde özellikle okula giden öğrencilerin vazgeçilmezleri arasında kolej montu ilk sıraya yerleşmiştir. Birbirinden şık model ve renkleri ile öğrencilerin gözdesi olan kolej mont seçenekleri her bir okul için, okul idaresi tarafından belirlenerek satışa sunulmaktadır.
 
Kış mevsimi sezonu boyunca en popüler kıyafet parçalarından olan montlar, kullanılan giysiler ile kombinlenince ortaya şık bir görünüm çıkıyor. Kombinlerin ana tamamlayıcısı olan aksesusarların başında yer alan mont, sadece günlük hayatta değil aynı zamanda okul hayatında da çok tercih eidliyor. Kolej mont modelleri son zamanların en hit çıkışını yakaladı. Öğrenciler için vazgeçilmez aksesuarlar arasında yer alan kolej montu ile, kendini mutlu hisseden öğrenciler bu mutluluklarını okul içerisinde hal ve hareketlerine de yansıtıyor. Bir öğrenci için okul kıyafeti öncelikle görünüm açısından şık olmalı, sonrasında ise ders içinde ve ders dışındaki aktivitelerinde kendilerini rahat hissedecekleri kumaşlardan üretilmiş olmalıdır.
 
Genellikle gövde ve kolları farklı renklerde olan, göğsünde büyük bir harf ve kalunda numara olan kolej montu genellikle dar kesim olarak üretilir. Öğrencilerin gözdesi olan kolej montunun boyu kısa olup hemen hemen kemer hizasına gelmektedir. Okulların en çok tercih ettiği montlar arasında olup kullanışlı ve rahat olması nedeni ile okul idaresi tarafından da ilk tercih edilen okul kıyafetleri arasında yerini alır.